Darmowa dostawa od 50,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Higiena w pracy wizażysty

2021-03-16
Higiena w pracy wizażysty

Higiena w pracy wizażysty zdecydowanie jest nieodłącznym i niezbędnym elementem. Brudne pędzle, używanie tej samej mascary/pomadki na różnych osobach, brak dezynfekcji produktów - brzmi źle i może przyczynić się do powstania opryszczki, zapalenia spojówek czy w najgorszych przypadkach straty wzroku. Większość wizażystów inwestuje w swoją wiedzę makijażową uczęszczając na kursy czy szkolenia, jednak warto pamiętać, że higiena podczas wykonywania makijażu również jest elementem wartym inwestycji (w tej kwestii polecamy zajrzenie na stronę Pani Julii Brylak >kliknij tutaj<). My tutaj opisujemy podstawy, specjaliści w tej sprawie dopieszczają każdy szczegół higieny :) Im bardziej dbamy o higienę, tym bardziej profesjonalnie wyglądamy w oczach klientów/modelek. 

Kluczowe elementy higieny przy malowaniu innej osoby:

1) Mycie rąk i dezynfekcja przed rozpoczęciem malowania

2) Mycie i dezynfekcja pędzli po każdym kliencie

3) Używanie jednorazowych aplikatorów do aplikacji tuszu do rzęs/pomadki - WAŻNE!!! Po zamoczeniu jednorazowego aplikatora w tuszu do rzęs i nałożeniu go na rzęsy klientki, nie możesz zamoczyć tego samego aplikatora ponownie w tuszu!!! Aplikator miał już styczność z rzęsami klientki i mija się to z celem!

4) Sztuczne rzęsy, kępki, które nakładamy klientkom wyjęte świeżo z opakowania

5) Zachowanie czystości swoich produktów makijażowych

6) Używanie sprayu dezynfekującego na paletach i prasowanych produktach

7) Dobrym rozwiązaniem jest związanie włosów: malując klientkę często jesteśmy bardzo blisko jej twarzy, a włosy potrafią być niesforne :)

8) Używanie szpatułek i palet do miksowania kremowych i płynnych produktów. Takich produktów nie nakładamy bezpośrednio z pojemniczka na twarz ani nie nakładamy bezpośrednio na grzbiet dłoni.

Źródło pomocnicze: Glamoramamakeup 

Niżej znajdziesz produkty, które pomogą Ci w dbaniu o higienę w pracy :)

Pokaż więcej wpisów z Marzec 2021
pixelpixel