Darmowa dostawa od 100,00 zł
Bezpieczne zakupy
Idosell security badge

Pakujemy paczki ekologicznie

Wysyłając mnóstwo paczek z kosmetykami istotne dla nas jest odpowiednie ich zabezpieczenie, ale ogromną wagę przykładamy także do ochrony środowiska. Na obecnym etapie nie wyobrażamy sobie już używania plastiku do pakowania, udało nam się znaleźć ekologiczne zamienniki niemalże do wszystkich niezbędnych elementów pakowania.

Praktycznie od początku naszej działalności do wypełniania paczek służy nam skropak (który wygląda jak chrupki) - jest wysokiej jakości biodegradowalny i ekologiczny materiał. Kompostowalny, rozpuszcza się w wodzie. Proces jego utylizacji nie zanieczyszcza środowiska naturalnego.

Papier, którym owijamy kosmetyki to ekologiczna alternatywa folii bąbelkowej. Pochodzi w 80% z recyklingu. Równie skutecznie chroni produkty przed uszkodzeniem. Nadruk na bazie wody. Obecnie w swoim magazynie nie mamy folii bąbelkowej, a jedyne produkty, które mogą ją zawierać to te, gdzie marka ją nadal używa (np. do dodatkowego zabezpieczenia palety cieni w pudełku).

Sznurek, którym owijamy papier pakowy jest w 100% bawełniany, naturalny i ekologiczny. Produkowany z najwyższej jakości przędzy bawełnianej bez dodatku tworzyw sztucznych. Posiada certyfikat PZH i niezbędne badania dopuszczające na rynki UE.

Taśma, którą oklejamy karton, wykonana jest z ekologicznego powlekanego brązowego papieru, naturalnego kleju kauczukowego i farby na bazie wody. W pełni przetwarzalna.

Do każdego zamówienia dołączamy także karteczkę z niezbędnymi informacjami, która jest wykonana z ekologicznego papieru z recyklingu.

Zaczęliśmy wprowadzać także biodegradowalne foliopaki wykonane z przetwarzalnej skrobi. Jest to kompostowalna, stworzona na bazie materiałów roślinnych torba wysyłkowa, która chroni karton przed wodą, kurzem i zadrapaniami.

Jeśli masz jakieś dodatkowe sugestie odnośnie naszego pakowania, śmiało napisz do nas na: kontakt@beautystuff.pl

pixelpixel