Cienie w kremie - co należy o nich wiedzieć?
Cienie w kremie – co należy o nich wiedzieć?
Cienie kremowe przeżywają obecnie swój renesans. Wiele marek kosmetycznych posiada w swoim asortymencie produkty o tej konsystencji. Dlaczego są one coraz częściej wybierane zarówno do profesjonalnych makijaży, jak i tych na co dzień? Jak wygląda ich aplikacja? Na te i wiele innych pytań odpowiemy w naszym wpisie na temat kremowych cieni do powiek.
Czym są cienie kremowe?
Cienie w kremie, cienie kremowe lub płynne cienie, jak sama nazwa wskazuje, posiadają płynną konsystencję. W odróżnieniu od cieni prasowanych dają one mokry efekt i w zależności od formuły zastygają lub pozostają plastyczne. Dla trwałości naszego makijażu najlepszym rozwiązaniem byłaby konsystencja zastygająca w optymalnym tempie – tak, by można było ją rozprowadzić i wyblendować do pożądanego efektu.
Cienie kremowe charakteryzują się także innymi od prasowanych opakowaniami – możemy wyróżnić te w słoiczkach, w tubkach oraz w pojemnikach z „kopytkiem” – aplikatorem podobnym do tego występującego w pomadkach i błyszczykach. Cienie w kremie mają przewagę nad prasowanymi w kwestii napigmentowania – bardzo często stanowią one bazę do dalszego makijażu, najczęściej cieni o stałej konsystencji. Cienie w płynie możemy podzielić na:
- matowe,
- satynowe,
- brokatowe/błyszczące,
- uniwersalne – dostępne w wielu wykończeniach - zarówno do powiek, jak i do ust i policzków, takie jak np. Colorfix 24h od marki Danessa Myricks Beauty.
Do płynnych cieni lepiej także przywierają pigmenty, jednak wszystkie ich zalety opiszemy w kolejnym akapicie.
Zalety cieni w kremie
Korzystanie z cieni w kremie ma wiele plusów. Do najczęściej wymienianych przez profesjonalistów należą:
- trwałość, jeśli posiadają zastygającą formułę – dobrej jakości cienie płynne nie osypują się i nie zbierają się w zmarszczkach nawet przez cały dzień!
- wielofunkcyjność - ten sam cień możesz użyć gdzie chcesz! Na oczy jako cień, na policzki jako róż i na usta jako pomadka (szczególnie polecamy przyjrzeć się naszej bestsellerowej palecie The Nudist). Sprawdzą się także jako mokre konturowanie czy kreska na oku - tak naprawdę ogranicza Cię jedynie wyobraźnia!
- szybkość aplikacji – koncentracja pigmentu pozwala na dużo sprawniejsze nałożenie i sprawne rozblendowanie cienia. Dlatego też cienie płynne są świetnym rozwiązaniem do codziennego makijażu, szczególnie jeśli mają opakowanie z aplikatorem, jak np. Vision Flush.
- doskonale się ze sobą łączą - nie odklejają się od powieki i nie tworzą prześwitów, co czasem jest możliwe w przypadku cieni prasowanych.
- są wygodne w podróży – nie ulegną zniszczeniu w ekstremalnych warunkach. Niestety bardzo często nasze ulubione cienie prasowane w podróży mogą się wykruszyć.
Aplikacja cieni kremowych na oczy
Praca z cieniami kremowymi różni się nieco od tej przy tradycyjnych, prasowanych cieniach. W pierwszej kolejności należy podkreślić fakt, że są to cienie płynne, dlatego nie należy w ich aplikacji używać pędzli z naturalnym włosiem. Do tego celu najlepiej sprawdzą się płaskie pędzle syntetyczne. Jak wygląda sama aplikacja? Oto instrukcja krok po kroku:
- W zależności od rodzaju opakowania warto niewielką ilość cienia w kremie zaaplikować najpierw na dłoń, a dopiero potem na powiekę (gdy malujemy klientkę/modelkę, a nie siebie - nie aplikujemy bezpośrednio na dłoń, a na specjalną paletę czy rękawiczkę dla wizażystów).
- Powieka powinna być sucha (najlepiej z nałożoną bazą), lecz nie przypudrowana.
- Możesz cień w kremie nałożyć bezpośrednio na powiekę lub na cień prasowany – w tym drugim przypadku warto mieć na uwadze fakt, że niektóre cienie w kremie mogą rozpuścić lub zmienić konsystencję tych prasowanych. Często jednak jako toper, czyli błyszczący cień w kremie jako wykończenie powieki daje spektakularny efekt.
- Jako samodzielny cień – nałóż produkt płaskim pędzelkiem od wewnętrznego do zewnętrznego kącika. W razie potrzeb rozblenduj - przy szybko zastygających produktach (takich jak np. Colorfix) nakładaj i rozcieraj najpierw z jednej strony, a później zacznij drugą stronę. Nakładaj na płasko, nie ruchami kolistymi. Zanim kremowy cień zastygnie, możesz nałożyć sypki, błyszczący pigment i efektowny dzienny makijaż gotowy!
- Na zastygniętym cieniu w kremie możesz namalować kreskę eyelinerem – nie przyciskaj zbyt mocno aplikatora lub pędzelka, by nie zebrać cienia.
- Oczywiście cienie w kremie można ze sobą łączyć i je mieszać – jasny odcień w wewnętrznym i ciemniejszy w zewnętrznym optycznie powiększy oko.
Podsumowując – cienie kremowe są doskonałym rozwiązaniem w codziennym makijażu, ponieważ przy minimalnym wysiłku, gwarantują nam przepiękne wykończenie – mokre lub nasycone kolorem. Podobnie jest w przypadku profesjonalnego makijażu – mogą stanowić niezwykle napigmentowaną bazę pod dalsze cienie lub wyjątkowy, błyszczący toper.
Sprawdź nasze kremowe propozycje: